اداراتی که تصدیق ظرفیت تدارکاتی را اخذ نموده اند
اعلان برنامه های آموزشی تدارکات
بیشتر بخوانید
ثبت نام برای کورس های آموزشی
 

کمیسیون تدارکات ملی، ۵ قرارداد به ارزش بیش از ۵،۵ میلیارد افغانی منظور کرد


 
  05/02/1396
 

کابل: نود و چهارمین نشست کمیسیون تدارکات ملی شام روز یکشنبه مورخ 3/2/1396 به ریاست محمداشرف غنی، رئیس جمهوری اسلامی افغانستان در ارگ ریاست جمهوری برگزار شد. در این نشست پنج قرارداد به ارزش بیش از ۵،۵ میلیارد افغانی منظور گردید که قراردادهای ذیل را در بر میگیرد:
قرارداد تدارک تیل مورد نیاز ریاست‌های اجرائیه و لوی څارنوالی
قرارداد پروژۀ مطالعه و امکان سنجی تهیه ماستر پلان انکشاف ساحات مرکزی و تجاری ناحیه اول شهر کابل مربوطه ادارۀ مستقل انکشاف زون پایتخت
قرارداد پروژۀ بازسازی کانال‌های ارچی و شهروان ولایات کندز و تخار مربوط به وزارت انرژی و آب
قرارداد مواد خوراکی مورد نیاز ریاست‌های یتیم خانه‌ها و کودکستان‌های وزارت کار و امور اجتماعی و شهدا و معلولین
از سویی هم، کمیسیون تدارکات ملی قرارداد پروژۀ اعمار ساختمان ادارۀ آسان خدمت مربوط وزارت مالیه را رد کرد، و فیصله گردید که پروژۀ مذکور دوباره به داوطلبی گذاشته شود.
در این جلسه یک پروژه ادارۀ مستقل انکشاف زون پایتخت نیز به علت اهمیت خاص نتایج کار آن، از سوی کمیسیون منظور گردید.
کمیسیون تدارکات ملی در مورد پروژۀ وزارت انرژی و آب پس از بحث های همه جانبه فیصله کرد که شرکت قراردادی پیشین که مرتکب تخلف گردیده بود، هرچه زودتر جهت محرومیت به ادارۀ کمیسیون تدارکات ملی معرفی گردید.
دراین جلسه همچنان پیرامون قرارداد فاز سوم بند کمال خان بحث گردیده تصریح شد که آغاز کار این پروژه براساس شرایط موجود نهایت مهم و حیاتی می‌باشد. بنابراین، فیصله گردید تا یک هیئت خاص به ریاست جلالتمآب محمدسرور دانش معاون دوم رئیس جمهور و به اشتراک وزارت عدلیه و ادارۀ تدارکات ملی موضوع را بررسی نماید و راه‌های حل را دراین خصوص با کمیسیون تدارکات ملی شریک سازد.
در این جلسه، برعلاوه اعضای کمیسیون تدارکات ملی مسوولین ادارۀ تدارکات ملی، برخی ناظرین کاکس پارلمانی مبارزه علیه فساد اداری، سیگار و سیستیکای حمایت قاطع و تعدادی از اعضای کمیسیون مالی و بودجه شورای ملی نیز حضور داشتند.